» 
 

Kurban Bayramı tatilinde köprü ve otoyollar bedava!

Kurban Bayramı tatili dolayısı ile Bakanlar Kurulu'ndan yapılan açıklamaya göre köprülerden ve otoyollardan bayram tatili süresince geçişler ücretsiz olacak.

9 gün olan bayram tatili süresince vatandaşlara müjdeli haber geldi. Kurban Bayramına sayılı günler kala, Bakanlar kurulundan Kurban Bayramına ilişkin açıklamada, tatil süresince otoyollar ve boğaz köprülerinden geçişler bedava olacak. Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu'nun kararı ise Resmi Gazete'de yayımlanacak yürürlüğe girdi. Böylece, Kurban Bayramı tatilinden dolayı 10 Eylül Cumartesi gününün gece yarısı saatlerinden 19 Eylül Pazartesi günü sabah saat 07.00'ye akdar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda olan otoyollar ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçiş yapmak isteyenlerden hiçbir ücret talep edilmeyecek.

Belediyeler ve kurmuş oldukları birlik, işletme ve müessese ile sürdürülen hizmetler toplu taşıma hizmetleri kapsamında ise 12 Eylül Pazartesi günü ile 15 Eylül Perşembe saat: 24.00'a kadar belediyenin toplu taşıma araçları ücretsiz olarak hizmet verecek.

Ayrıca 15 Temmuz'daki darbe girişiminden dolayı vatandaşların yürüyüş ve toplantıları için 16 Temmuz ile 31 Temmuz tarihleri arasında ve 1 Ağustos ile 10 Ağustos tarihleri arasıdna tüm Marmaray seferlerinden yararlanabilmeleri için ücret alınmaması da Bakanlar Kurulu tarafından karar verilmiş ve Resmi Gazete'de yayımlanmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *