» 
»
 

Kurban Bayramı tatilinde trafik sıkı denetlenecek

İçişleri Bakanlığınca trafik kontrolleri ve trafik kurallarına dikkat edilmesi hususunda Kurban Bayramı ile ilişkin genelge yayımlandı.

Kurban Bayramında tatil boyunca vatandaşların trafik kurallarına dikkat etmeleri hususunda güvenliğin ve huzurun sağlanması için gerekli tedbirleri almaları hususunda İçişleri Bakanlığı genelgesi, il emniyet müdürlüklerine gönderildi. Genelgeye göre, şehir içinde ve şehir dışında ana yollarda, çevre yollarında ve otobanlarda sıkı denetimlerin yapılacağı, bu kapsamda da 6 bin 71 ekip, ayrıca 4 bin 771 polis, 21 bin 531 polis, bin 300 jandarma ekibi ve 5 bin 200 jandarma personeli olmak üzere toplamda 26 bin 731 personel gövlendirildi.

Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri konulu genelgede 10-18 Eylül tarihleri arasında 10 gün boyunca trafik önlemlerinin bir gün öncesinden başlatılacağı bildirildi. Ayrıca son 10 senede trafik kazalarının yoğun olduğu güzegahlarda sivil ekiplerin denetimde olacağı bildirildi. Vatadaşlara trafik kuralları hususunda uyarılarda bulunmak üzere televizyon kanallarında ve otobüslerde yayınlanmak üzere yayın kuruluşları ile otobüs firmalarına 30 kamu spotu filmi gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *