» 
»
 

Kuruyan Behramkale Göleti’nde 15 kiloluk sazanı elleri ile yakalandı

Çanakkale’ye bağlı Ayvacık ilçesinde bulunan Behramkale Regülatör Göleti’nde su seviyesinin düşmesi ile birlikte dev sazan balıkları yüzecek yerleri kalmayınca yüzeye çıktı. Bazı vatandaşlar bu durumu fırsata çevirerek balıkları elleriyle yakaladı.

Yaz aylarının yağışsız ve aşırı sıcak geçmesi nedeni ile Çanakkale’de bulunan su kaynaklarında ciddi sıkıntılar yaşanmaya başlandı. Çanakkale Ayvacık’ta bulunan Behramkale Regülatör Göleti de kuraklıkla karşı karşıya kalan su kaynakları arasında. Gölette çekilen sular, barajdaki balıklar için de büyük tehlikeye sebep oldu.

Baraj göletinde bulunan balıkların azalan su nedeni ile yaşama olanakları tükenince birçok balık telef olurken, kalan suda yüzmeye çalışan dev balıkların yüzeye çıkmaları ilginç görüntülere sahne oldu. Bölgede yaşayan bazı köylüler can çekişen balıkları yakalayarak daha derin alanlara bırakırken, bazı balıklar da kendi çabaları ile derin bölgelere ulaşmaya çalıştı.

Gölette durumu fırsata çevirerek balık avlayan vatandaşlar elleriyle balık yakaladı. Ayvacık İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri telef olan balıklar için inceleme başlatırken, gölete Ayvacık Barajı’ndan takviye su salınımının yapılacağı bildirildi.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *