» 
»
 

Kuş gribi Bursa'da patlak verdi! Kanatlı hayvanlar toplatılıyor

Bursa'nın Karacabey İlçesinde kuş gribine denk gelinmesi ile birlikte ilçedeki tüm kanatlı hayvanlar itlaf edilmek üzere toplatılmaya başlandı.

Bursa'nın Karacabey İlçesine bağlı Uluabat Mahallesi'nde bir ördeğin kuş gribi nedeniyle öldüğü tespit edilince, ilçedeki tüm kanatlı hayvanların toplatılması kararı alındı. Olaydan alınan bilgilerine göre, bir ördeğin şüpheli ölümünün ardından mahalleli Karacabey İlçe Tarım ekiplerine durumu bildirdi. Mahallede yapılan detaylı incelemeler sonucunda kuş gribine rastlandı. Tedbir amaçlı Uluabat Mahallesi'ndeki tüm kanatlı hayvanların toplatılması kararı verildi.

Hastalığın yayılmaması için tedbirleri elden bırakmayan ekipler çalışma başlattı. Mahallenin ismini aldığı Uluabat gölü kıyısı olmasından ve yabani kuşların göç güzergâhında olması durumundan şüpheleniliyor.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Uluabat Mahallesi Azası Tufan Uğur, şüpheli ölen ördeğin incelenmesi için tarım müdürlüğüne haber verdiklerini ve yapılan incelem sonucunda kuş gribine rastlanıldığını belirtti. Dün akşam saatlerinde ise belediye ekiplerinin gelerek mahalledeki tüm kanatlı hayvanların toplandığını söyledi. Öte yandan Bursa Halk Sağlığı'nda görevli olan doktorların da gelerek incelemede bulunduklarını ve tarım ekiplerinin mahallede kuş gribi ile ilgili halka bilgi vereceklerini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *