» 
»
 

Kütahya'da kaçırılan 14 yaşındaki kız bulundu!

Kütahya'da 17 yaşındaki Emircan A. tarafından kaçırılan 14 yaşındaki E.Y., polis ekipleirnin belirlenen bir adrese düzenlediği operasyonla kurtarıldı. Operasyonda Emircan A., hapishane firarisi babası ile annesi ve 2 kardeşi gözaltına alındı.

Kütahya'da 67 gün önce kaçırılan 14 yaşındaki E.Y., bir apartmana düzenlenen operasyonla kurtarıldı. Olay, saat 01.00 sıralrında Dumlupınar Mahallesi'nde meydana geldi. Kütahya Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 25 Kasım 2016 tarihinde öğrenim gördüğü Germiyan Meslek Lisesi'nden çıktıktan sonra kaçırıldı. 67 gündür kayıp olan 14 yaşındaki kızın, 17 yaşındaki Emircan A., ve ailesi tarafından Erenler Apartmanı'nın dördüncü katındaki dairede tutulduğu belirlendi.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile Kütahya Emniyet Müdürlüğü Sayiş, Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı ekiplerin katılımı ile 14 yaşındaki kızın tutulduğu eve operasyon düzenlendi. Polis ekiplerinin uyarılarına rağmen kapının açılmaması üzerine, kapı çilingir ile açıldı. Polise direnen evdeki şahıslara polis biber gazı ile müdahale etmek zorunda kaldı.

Evde bulunan E.Y. Çocuk Şubesi ekiplerine teslim edildi. Ekipler E.Y.'yi evlenmek amacı ile kaçırdığı belirtilen 17 yaşındaki Emircan A. ve cezaevi firarisi olan 16 ayrı suçtan aranan ve hakkında 10 yıl hapis kararı bulunan babası Menderes A., annesi ve kardeşleri gözaltına alındı. Soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *