» 
»
 

Kütahya’da katledilen Semih’in katilleri 6 yıl sonra yakalandı

2010 yılında Kütahya’da bir göletin kenarında iple boğularak öldürülmüş olarak bulunan 13 yaşındaki zihinsel engelli Semih Kayalı'nın katil zanlıları 22 yaşındaki K.Ç. ile 57 yaşındaki S.K. yakalandı.

Alınan bilgilere göre olay, 28 Ekim 2010 tarihinde Kütahya merkeze bağlı Kıranşeyh Köyü'nde yaşandı. İddialara göre, Semi Kayalı'nın, S.K.'nın K.Ç.'ye gölet kenarında uygunsuz bir durumda görmesi sonucu öldürüldüğü ifade edildi. Zanlılar sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Cinayetin ardından açılan soruşturmalar kapsamında Jandarma ekipleri 2 kişiyi gözaltına almış, biri kadın olan 2 kişi hakkında dava açılmıştı. Sonrasında da sanıkların, suçsuz oldukları netleşince yargılandıkları Kütahya Ağır Ceza Mahkemesi'nde beraatlerine karar verilmişti. Bir süre Faili meçhul olarak kalan dosya yeniden açılarak soruşturma başlatılması üzerine Jandarma ekipleri cinayetin gerçekleştiği dönemde sorgusunda çelişkili ifadeler verdiğini tespit edilen 22 yaşındaki K.Ç.'yi bir kez daha gözaltına aldı.

KÜÇÜK SEMİH GÖRDÜKLERİ NEDENİ İLE ÖLDÜRÜLMÜŞ

K.Ç. suçunu itiraf ederek olay günü köy ilköğretim okulunda yardımcı hizmetli olarak görev yapan S.K.'nın kendisine gölet kenarında cinsel istismarda bulunduğunu, bunu da Semi Kayalı'nın gördüğünü anlattı. K.Ç. daha sonra S.K. ile birlikte Semi Kayalı'yı öldürdüklerini itiraf etti. Jandarmalar S.K.'yı da gözaltına aldı. 2 zanlı yapılan sorgulamalarının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Kütahya E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *