» 
»
 

Kuzey Irak'a hava harekatı: 13 bölücü terör örgütü üyesi öldürüldü

Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütü hedeflerine düzenlenen hava harekatında, 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından dün Irak'ın kuzeyinde bulunan Avaşin-Basyan, Gara ve Metina bölgelerine düzenlenen hava harekatında karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları belirlenen bölücü terör örgütü üyesi 13 terörist etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, dünkü olaylara ilişkin bilgiler verildi.

Açıklamaya göre, Irak'ın kuzeyindeki Avaşin-Basyan, Gara ve Metina bölgelerinde keşif, gözetleme araçları ile hudut hattındaki karakol ve üs bölgelerine saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen bölücü terör örgütü üyesi 13 teröristin düzenlenen hava harekatında etkisiz hale getirildiği belirtildi. Teröristlere ait olduğu değerlendirilen silah mevzisi, mağara ve sığınaklar hava harekatı operasyonu ile imha edildi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde süren operasyonda, güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensubu bir grup terörist arasında çıkan çatışmada 5 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *