» 
»
 

Kuzey Irak'tan acı haber: Şehit ve yaralı askerler var

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada, Kuzey Irak'ta bölücü terör örgütü tarafından gerçekleştirilen saldırıda 1 askerin şehit olduğu ve 3 askerin yaralandığı bildirildi. Kuzey Irak ve Şırnak'taki operasyonlarda ise 9 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, 29 Eylül tarihinde Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü üyesi teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda 1 askerin şehit düştüğü ve 3 askerin yaralandığı bildirildi. Yaralı askerin hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındıkları belirtildi.

TSK tarafından bugün Irak'ın kuzeyinde ve Şırnak kırsalında düzenlenen hava harekatında 9 bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, bugün Irak'ın kuzeyindeki Kandil ve Avaşin-basyan bölgelerinde bulunan bölücü terör örgütü üyelerine ait bulunan kamplara yönelik hava harekatı gerçekleştirildiği ifade edildi.

Bölgede terör örgütü tarafından kullanıldığı belirlenen silah, sığınak ve mühimmat depoları imha edildi. Saldırı hazırlığında oldukları tespit edilen silahlı 3 terörist ise etkisiz hale getirildi.

Şırnak kırsalına düzenlenen hava harekatında ise saldırı hazırlığında oldukları belirlenen silahlı 6 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *