» 
»
 

Kuzey Kore ABD Başkanı Trump'ın sözlerine böyle yanıt verdi

ABD Başkanı Trump'ın daha önce dünyanın görmediği bir gazapla karşılaşacakları yönündeki açıklamasına Kuzey Kore'den yanıt geldi. General Kim Rak Gyom Trump için "çıldırmış" ifadesini kullandı.

Kuzey Kore roket komuta biriminin başında bulunan General Kim Rak Gyom, ülkesinin resmi ajansına bir açıklama yaparak ABD Başkanı Donald Trump'ın sözlerini değerlendirdi. "Daha önce dünyanın hiç görmediği gazapla karşı karşıya kalacaklar" diyerek Pyongyang yönetimini tehdit eden Trump için "çıldırmış" ifadesini kullandı.

Ülkesinin resmi ajansı KCNA'a açıklama yapan General Kim, Pasifik Okyanusu'nda Guam Adası yakınlarında askeri harekata başlamak üzere olduklarını belirterek, adadan 30-40 kilometre uzaklıkta denize düşeceği tahmin edilen orta menzilli füze denemeleri planının ay ortasında son şeklini alacağını kaydetti. Kim daha sonra Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un onayının bekleneceğini belirtti.

General Kim, ABD Başkanı Trump'ın ifadelerinin "saçmalıklarla dolu" olduğunu değerlendirerek, "Böylesine çıldırmış bir adamla aklıselim diyalog mümkün değil, onda sadece mutlak güç işe yarayabilir." şeklinde konuştu. Guam harekatı ile ilgili ise Kim, "ABD'nin Kore yarımadasının güneyinde ve çevresinde zıvanadan çıkmış eylemlerinin dizginlenmesi için etkili bir yöntem" olabileceğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *