KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK yurt yedek yerleştirmeleri sürüyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı 5. yurt yedek sonuçları erişime açıldı. Peki, KYK burs başvuruları ne zaman başlıyor? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

KYK, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin, ek kontejan ile özel yetenek sınavıyla yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerinin yurt başvurularını almaya hazırlanıyor. Ülkemizde kendi imkânları ile gelen yabancı uyruklu öğrenciler ve yüksek lisans/doktora öğrencilerinin de yurt başvuruları alınacak. Öğrencilerin yurt başvuruları e-devlet üzerinden kabul edilecek.

ÖSYM'nin sonuç açıklama ve Yükseköğretim Kurumu'nun kesin kayıt tarihlerine göre başvjuru tarihlerini belirleyen KYK, yurt başvurularını tüm üniversitelerin doktora, yüksek lisans ve lisans öğrencileri ile yatay/dikey geçiş yapan öğrencilerin kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından belirlenecek.

Öğrencilerin öğrenim bilgileri, başvuru esnasında yanlış işaretlemelerin önüne geçmek amacı ile YÖK bilgi sisteminden alınıyor. Öğrencilerin, e-devlet sisteminde yer alan öğrenim bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması gerekiyor. KYK yurt başvurusunda bulunan öğrenciler, bilgilerinde eksiklik ya da yanlışlık varsa, üniversitenin öğrenci işleri ile görüşerek bilgilerini düzeltebilecekler.

KYK yurt başvuru kayıt işlemlerinin tamamlanmasının ardından KYK burs ve kredi başvurularının başlaması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *