KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor?

KYK Burs ve Kredi başvurularının ne zaman başlayacağını üniversitede okuyan öğrenciler büyük bir merakla bekliyor. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları başladı mı? Başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

Henüz KYK burs ve kredi başvuruları başlamaı. Binlerce üniversite öğrencisinin merak ve heyecanla beklediği KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman açıklanacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu nedenle KYK burs ve kredi başvuruları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Binlerce adayın yakından takip ettiği konu hakkında henüz bir açıklama yapılmasa da KYK burs ve kredi başvuruları için ilk ödemesi Ocak ayında yapılmıştı ve başvuruların en geç Kasım ayı başından itibaren alınacağı tahmin ediliyor.

KYK burs ve kredi başvurularının alınmasının sonrasında Aralık ayının üçüncü haftası itibarıyla sonuçların açıklanması bekleniyor. Özek yetenek sınavı ile, ek kontejan, yatay/dikey geçiş yapan öğrenciler, yurt içi ve dışı programı öğrencileri, sağlık lisans tamamlama öğrencileri ve yüksek lisans doktora öğrencileri için yurt başvuru sonuçları açıklandı. Başvuru sonuçları KYK'nın resmi web sitesi'nden açıklanacak ve öğrencilere SMS ile bildirilecek.

Yurtlara yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, e-devlet üzerinden kayıtlarını kolayca tamamlayabilecek. Öğrencilerin en geç 18 Ekim Çarşamba günü saat 23.59'a kadar e-devlet şifreleri ile kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor. Öğrenciler, isterlerse kazandıkları yurda şahsen giderek de kayıtlarını yaptırabilecekler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *