KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor? Nasıl yapılır?

On binlerce üniversite öğrencisinin heyecanla beklediği KYK yurt başvurusu sonuçlarının açıklanmasının sonrasına gözler KYK burs ve kredi başvurularına çevirildi. Peki KYK burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? KYK başvurularından öncelikli kimler yararlanabilecek? Detaylar haberde...

KYK Genel Müdürü Sinan Aksu on binlerce üniversite öğrencisinin beklediği müjdeli haberi nihayetinde verdi. KYK burs ve kredi başvurularının ne zaman yapılacağına dair meraklı bekleyiş devam ediyor. Peki hangi öğrencilere öncelikli olarak kredi ve burs imkanı verilecek? KYK burs ve kredi başvurularının Ekim ayının ilk haftasında başlayacağını belirten Aksu, üniversite birinci sınıf öğrencilerinin burslarının da Ekim ya da Kasım aylarında yararlanabileceğini dile getirdi. Öğrencilerin ise 400 TL olarak alacaklarını açıklamalarına ekledi. 150 bin öğrenci burstan yararlanırken, diğer öğrenciler ise kredi imkanından yararlanacaklar.

KYK burs ve kredi başvuruları ise E-Devlet web sayfasından E-Devlet şifresi ile yapılacaktır. KYK burs ve kredi başvurularında ise öncelik anne ve babasını kaybeenlere, şehit çocuklarına, gazi çocuklarına, şehit çocuğu yok ise kardeşlerinin tamamına sağlanacaktır. KYK kredi ve burs başvuruları kurumun kyk.gb.gov.tr internet sayfasından kabul edilir. Müracaatta bulunan öğrencilerden öncelik belgesi istenmektedir.

Beyan edilen belgelere dair kontroller ilgili kamu ve kuruluşlarından internet ortamından yapılmaktadır. Başvuruda bulunan öğrencilerin gerekli başvruyu özenle yapmaları gerekir. KYK burs ve kredi başvrusu için istenen belgeler ise kurumun web sayfasında ilan edilmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *