KYK kredi ve burs sonuçları açıklandı

Burs başvurularının 12 Ekim'de sonlanmasının ardından gözler KYK burs sonuçlarına çevrildi. Öğrenciler heyecanla burs ve kredi sonuçlarını beklerken, KYK sonuçlarının açıklandığı KYK'nın resmi internet sitesinden duyuruldu.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvruuları 12 Ekim Çarşamba günü sona ermişti. Bugün ise KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklandığı resmi site üzerinden ve ardından da Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımla duyurdu. KYK sonuçları KYK'nın resmi internet sitesinden kişinin T.C. kimlik numarası ile sorgulanabiliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacı ile ödenen burs ve kredi başvuruları ile ilişkin sonuçlar nihayet açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın talimatıyla şimdiye kadar Ocak ayından bu yana ödenen krediler artık Ekim ayı da dahil olmak üzere ödenecek.

Geçtiğimiz sene burs ve kredi miktarına zam yapılması ile öğrenciler sevindi. Bu sene de bu ödemelerin Ekim ayına çekilmesinin sevincini yaşıyor. Burs ve krediler lisans öğrencileri için aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencileri için 800, doktora öğrencileri için ise aylık bin 200 lira olarak ödeme yapılıyor.

Öğrenciler burs ve kredi sonuçlarını https://sonuc.kyk.gov.tr/ adresinden T.C. kimlik numaraları ile öğrenebilecek. Burs ve kredisi çıkan öğrencilerin taahhütnamelerini e-devlet üzerinden 27 Kasım 2016 Pazar günü saat 23.59'a kadar onaylamaları gerekmektedir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *