» 
»
 

Lazer epilasyon kimlere uygulanır ya da uygulanmaz?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak isteyenlerin ülkemizde de en sık kullandığı prosedürlerden olan lazer epilasyon kimlere uygulanır kimlere uygulanmaz? İşte lazer epilasyon hakkında bilmedikleriniz...

Lazer epilasyon uygulaması artık günümüzde oldukça yaygın olarak başvurulan işlemlerden birisi. Kıl köklerine gönderilen konsantre lazer ışıklarının kökteki pigmentlerce emilmesi ile foliküllerinin yıpratılması prensibine dayanan lazer epilasyon, geliştirilen çeşitli cihazlar ile uygulanmakta. Ancak istenmeyen tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırmak herkes için uygun bir yöntem mi? Lazer epilasyon kimlere uygulanmaz?

Estetik International Sağlık Grubu Lazer Epilasyon Birimi’nden yapılan açıklamaya göre, öncelikle belirlenmesi gereken en önemli nokta kime lazer epilasyon yapılabileceği ve hangi cihazın kullanılacağı. Vücudun herhangi bir bölgesindeki tüylerden kurtulmak isteyen erişkinlerin yaptırabileceği lazer epilasyon, kalbinde pil olan, ilerlemiş şeker hastası olan, lazer yapılacak bölgede akne, yanık ya da tahriş gibi sorunları bulunan kişilere yapılmıyor. Ayrıca ateşli bir rahatsızlık geçiren ve yüz bölgesinde cilt hastalığı bulunan kişilere de lazer epilasyon uygulanmıyor.

Lazer epilasyon cihazlarının ilk modellerinde açık renk cilt üzerinde koyu renk tüylerde etkili olduğu gözlemlenirken, şu anda gelişen teknoloji ile yeni cihazlar, her cilt tipi ve kıl tipine uygun olabiliyor. Lazer epilasyon yaptırmak için bir merkez seçerken, özellikle çeşitli cihaz modelleri olmasına dikkat etmeniz gerektiğini belirten Estetik International Sağlık Grubu Lazer Epilasyon Birimi, cihazların kapasitelerinin de farklı cilt tipi ve tüy tiplerine uygun olması gerektiği konusunda uyarıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *