Lenovo Yoga 910 laptop ve Yoga Book tanıtıldı

En ince bilgisayar olarak i serisi kullanımı ile tanıtılan Lenovo Yoga 910, dizüstü bilgisayarlar kategorisinde oldukça ilgi çekici ve teknik olarak en üstün özelliklere sahip.

İnceltilmiş ekran çerçevesi ve 13.9 inç ekranı ile kullanıcılarına oldukça üstün özellikler sunan Lenovo Yoga 910 Full HD ve 4K çözünürlükte. Metal kasası ile de diğer dizüstü bilgisayarlar arasında dikkatleri üstüne çeken yeni Lenovo, sunduğu parmak izi sensörü teknolojisi ile de günceli yakalamış görünüyor.

Intel Core i işlemci kullanılan bilgisayarın i5 ve i7 olmak üzere iki seçenekli olarak çıkması da ayrıca bir artı durumunda. Ram kapasitesi 16 GB olan Lenovo Yoga 910, aynı zamanda 1 TB’a kadar SSD imkanı da sağlıyor. 1299 dolar fiyatı ile altın, bakır ve gümüş olmak üzere 3 renkte satışa çıkacak bilgisayarın 15.5 saatlik pil ömrü de oldukça göz dolduruyor.

IFA 2016 kapsamında Lenovo Yoga Book’un da tanıtımı yapıldı. 360 derece katlanabilen dokunmatik ekranı, yumuşak klavyesi ile kolay kalem kullanabilme imkanı sağlayan Lenovo Yoga Book, Apple iPad Pro için oldukça güçlü bir rakip olarak karşımıza çıktı.

Intel Atom işlemcili Lenovo Yoga Book, 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama imkanı sağlıyor. İsteyenler için micro SD kart desteği de bulunuyor. Lenovo Yoga Book’un en dikkat çeken detayı Halo klavyesi. Halo klavyenin özelliği nedir diye soracak olursanız klavye tuşları olmadığı halde ışık sayesinde belirmesi denilebilir. Basmadan ama tuşları görerek yazı yazma imkanı sunan Halo klavye ile yüzeyde yazı dışında da kullanım imkanı sağlanmış.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *