» 
 

Levent Yüksel yeni albümü çıkıyor Pop ve Arabesk severlere müjde!

Ünlü şarkıcı Levent Yüksel yeni albümü "Hayatıma Dokunan Şarkılar" ile sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Poll Production’dan çıkacak olan yeni albümü ile özellikle arabesk seven dinleyicilerine Levent Yüksel yeni ve muhteşem şarkılarla geliyor.

Ünlü şarkıcı Levent Yüksel yeni albümü "Hayatıma Dokunan Şarkılar" ile sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor. Poll Production’dan çıkacak olan yeni albümü ile özellikle arabesk seven dinleyicilerine Levent Yüksel yeni ve muhteşem şarkılarla geliyor. Levent Yüksel yeni albümü içinde yer alan şarkılar aslında hepimizin bildiği şarkılardan olacak. Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses ve Müslüm Gürses gibi büyük seslerin söylediği arabesk şarkıları yeniden yorumlayacak olan Yüksel, yeni albümünde yer alan pop ve arabesk şarkılarla hem pop seven hem de arabesk seven dinleyicileri memnun edecek gibi görünüyor.

2016 yılında çıkacak olan en yeni albümlerden biri olan Levent Yüksel "Hayatıma Dokunan Şarkılar" albümünün yönetmenliğini arabesk müziğin en başarılı bestecisi Burhan Bayar üstlenecek. Yeni albümü şimdiden merakla beklenen Levent Yüksel’in kendi has tarzı, yorumu ve bunun üzerine arabesk müziğin efsanevi birleşimi, tüm müzikseverleri şimdiden meraklandırmaya başladı.

Tam adı Levent Uğur Yüksel olan 21 Ekim 1964 Antalya doğumlu ünlü pop müzik şarkıcısı, Sezen Aksu'nun yetiştirdiği yorumculardan birisi. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamladıktan sonra yeni adı İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı olan Belediye Konservatuvarı kontrbas bölümünden mezun olan Yüksel,bu eğitimi devam ederken gece kulüplerinde bas çalmış ve birçok sanatçıya eşlik etmiştir. Bir gece kulübü orkestrasında Fatih Erkoç ve Sertab Erener'le birlikte 2 sene çalışmıştır. Yüksel, Aykut Gürel’in aracılığında Sezen Aksu'yla tanışmış ve Aşkın Nur Yengi'nin ilk albümünde yer alan Bile Bile şarkısına Harun Kolçak'la birlikte vokal yapmıştır. 1990 ile 1996 yılları arasında Sertab Erener ile evli olan Yüksel 1996 yılında boşanmıştır. Müzik hayatı boyunca çok sayıda şarkıcıyla birlikte çalışan ve beste veren ünlü müzisyen ve şarkıcı Levent Yüksel kariyerinin başlangıcından beri 7 albüm çıkarmıştır. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *