» 
»
 

Libya uçağı 118 yolcusu ile kaçırıldı

Alınan son dakika bilgilerine göre, 118 yolcusu bulunan Libya uçağı iki saldırgan tarafından Malta'ya kaçırıldı.

118 yolcusu bulunan Libya uçağı 2 saldırgan tarafından kaçırıldı. Afriqiyah Havayollarının Libya'da iç hat seferini gerçekleştiren ve içerisinde 118 yolcu bulunan uçak kaçırıldı. Uçağın Malta Luqa Havaalanına iniş yaptığı öğrenildi.

Afriqiyah Havayollarının Libya'da iç hat seferini gerçekleştirdiği sırada içerisindeki 118 yolcusu ile Malta'ya kaçırılan uçağa ilişkin açıklamada bulunan Malta Başbaknı Joseph Muscat, sosyal patlaşım sitesi Twitter'dan bir mesaj yayımlandı.

Muscat mesajda, kaçırılma ihtimali ile Malta'ya yönlendirilen Libya iç hat uçuşu hakkında bilgilendirildiğini belirten Muscat, güvenlik ve acil durum ekiplerinin teyakkuzda olduğunu ifade etti. Havacılık sitelerinden Flightradar24'te yer alan bilgiye göre, Afriqiyah Havayolları'na ait olan Airbus 320 tipi uçak, mürettebatı ve 118 yolcusu ile birlikte kaçırıldı. İçindeki 118 kişi ile Sebha kentinden Trablus'a gitmek üzere olan uçağın Malta'ya doğru yöneldiği belirtildi.

Emniyet yetkilileri, Malta'da havaalanında bekleyen uçağın etrafında geniş güvenlik önlemleri aldığı ve şimdiye kadar uçağa yönelik bir operasyon düzenlenmediğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *