» 
»
 

Lice'de sokağa çıkma yasağı! Terör örgütüne dev operasyon başlatıldı

Diyarbakır'ın Lice İlçesine bağlı üç köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından, içlerinde üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı değerlendirilen terör örgütüne yönelik dev operasyon başlatıldı.

Diyarbakır Lice'ye bağlı üç köyde sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu deeğrlendirilen bölücü terör örgütüne yönelik geniş kapsamı operasyon başlatıldı. Operasyona helikopterin hava desteği sağladığı ve çok sayıda askerin katıldığı belirtiliyor.

Diyarbakır Valiliğinden konu ile ilişkin yapılan açıklamada, Lice ilçesinin dağlık ve ormanlık alanlarında faaliyet yürüten ve aralarında üst düzey yöneticilerinin de olduğu değerlendirilen terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek amacı ile operasyon düzenleneceği bildirildi. Öte yandan bu çerçevede, halkın can ve mal güvenliğinin korunması amacıyla, Şenlik, Akçapınar ve birlik köylerinde saat 14.00 itibari ile sokağa çıkma yasağı ilan edildiği duyuruldu.

Valiliğin açıklamasının hemen ardından bölgede hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Çok sayıoda askerin de katıldığı operasyonda, Diyarbkır 7'nci Kolordo Komutanlığı'ndan kalkan "Kobra" tipi helikopterler de havadan destek veriyor. Bölgede operasyonun sürdürülüyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *