» 
»
 

Liderler zirvesinden terörle mücadalede tek yürek olma mesajı

Başbakan Binali Yıldırım'ın daveti üzerine bir araya gelen 3 siyasi partinin liderleri terörle mücadelede ortak tavrın devam ettirileceği ve hükümete her türlü desteğin verileceği mesajını verdiler.

ÇANKAYA'DA İLK DEFA 3 LİDER'DEN ORTAK AÇIKLAMA!

Son dönemde artan terör olayları, Suriye meselesi ve yürütülen terörle mücadele faaliyetlerini görüşmek üzere bir araya gelen 3 siyasi partinin liderleri ilk defa Çankaya Köşkü'nde toplantı sonrası ortak açıklama yaptı. 3 lider de toplantının çok verimli geçtiği mesajını verirken kısa açıklamalarla terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptılar.

Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçektleştirdiği liderler zirvesinin ardından ortak basın açıklamasında net konuştu. Terörle mücadelenin partiler üstü bir konu olduğu ve ülkenin menfaaiti için en etkin şekilde terörle mücadelenin sürdürüleceği mesajını verdi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım liderlerle birlikte yaptığı ortak açıklamada terörle mücadelenin partiler üstü bir konu olduğunu ve 3 partinin de bu konuda hassas davrandığını kaydetti.

Terörle mücadelenin bir beka sorunu olduğunu ve dışarda ya da içerde söylenenlerin ülke menfaati için bir öneminin olmadığını ve önemli olanın ülke menfaaiti olduğunu vurguladı.

Genel Başkanların düşünce ve önerilerini dinlediklerini ve gayet verimli bir toplantı olduğunu söyeyen Başbakan diğer liderlere teşekkür etti.

CHP: HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEK ZORUNDAYIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşanan terör olayları nedeniyle kendilerine Başbakan'ın bilgilendirme yaptığını söyledi ve teşekkür etti. Terör konusunda herkesin ortak hareket etmesi noktasında bir uzlaşma olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu "Teröre karşı Türkiye'deki 80 milyonun ortak tavır takınması lazım" diye konuştu.

Önerilerini de başabkana aktardıklarını aktaran CHP Lideri Kılıçdaroğlu "Türkiye'de terör olayları bir an önce bitirilmelidir. Terör bütün siyasi partilerin vatandaşların ve siil toplum kuruluşlarının ortak sorunudur. Bu mücadeleye kim ön ayak olursa biz de her türlü desteği vermek zorundayız. Umuyoruz Türkiye bu tür acı olaylardan süratle kurtulmuş olur." dedi.

MHP: TERÖRLE MÜCADELE DEVAM ETTİRİLECEK

Sayın Başbakanın çağrısı üzerine Türkiye'de sürdürülmekte olan terörle mücadeleyi konuşmak üzer bir araya geldiklerini ifade eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terörle mücadelenin etkin şekilde devam ettirilmesi gerektiğini vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, liderler zirvesinin olgunluk içerisinde gerçekleştiğini ve olması gereken şekilde terörle mücadelede atılacak her adıma kararlı bir şekilde destek verildiğini söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *