Linkedln saldırıya uğradı! Hesaplar yine çalındı

Linkedln, 4 yıl önce hacker saldırısına uğradıktan sonra yeniden bir saldırı yaşadı. Bu sefer Linkedln uğradığı saldırıda yaklaşık 550 bin kişinin şifrelerini kaptırdı.

Microsoft'un rekor bir fiyata satın aldığı kariyer sosyal ağı Linkedln, yine hacker saldırısına uğradı. Kısa bir süre önce ciddi bir siber saldırı atlatan ve çok sayıda kullanıcının hesap verilerini hacker'lara kaptıran Linkedln'de şimdi de Lynda.com krizi yaşandı. Linkedln üzerine online eğitimler vermesi için satın alınan Lynda.com'daki bir açığı fark eden hacker'lar, bu açığı kullanarak 550 bin kişinin verilerine ulaştı.

Kullanıcılarının gerekli tedbirleri alması için Lynda.com üyelerine uyarı mesajı gönderen microsoft, şifrelerini güvene almalarının doğru olacağını bildirdi. Tüm kişisel verilerin ve şifrelerin, şifrelenmiş halde saklandığını vurgulayan Microsoft, hacker'ların bu verileri kullanmalarının ihtimali olmadığını, ancak kullanıcıların yine de şifrelerini değiştirmek istediklerini belirtti.

Yaklaşık 9,5 milyon kullanıcısı olan Lynda.com, güvenlik önlemlerini yeniden gözden geçirirken 2012'de gerçekleşen ve 117 milyon Linkedln kullanıcısının verilerinin hacker'ların eline geçtiği saldırı yeniden hatırlatılmış oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *