Lisans mezunu 10 bin polis adayı alımı yapılacak

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine lisans mezunu olmak şartı ile 10 bin polis memur adayı alınacak.

Emniyet Genel Müdürlüğünce Polis Akademisi Başkanlığı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine (POMEM) lisans mezunu adaylar arasından 10 bin polis memuru adayı alınacak. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Polis Meslek Eğitim Merkezlerine alınmak üzere, 18. dönem polis meslek eğitimi için 1.000 kadın olmak üzere toplamda 10 bin polis memuru alınacak. Yapılacak ön başvurular 08 ile 19 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacak. Polis Akademisi Başkanlığına ait olan www.pa.edu.tr internet adresinden online şekilde gerçekleştirilecek. Polis meslek eğitimine alınacak adaylar için şartlar ise, lisans mezunu olmak, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen yurt dışındaki Yükseköğreyim kurumlarından birinden mezun olmak, 2015-2016 senelerindeki Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans P3 puan türünde olmak şartıyla minimum 60 puan almış olmak, 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle 30 yaştan gün almamış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş, çocukları için ise Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) lisans P3 puan türünden minimum 48 puan almış olmak.

Öğrencilerin yemek, sağlık giderleri ve barınma gibi ihtiyaçları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından karşılanacak. Eğitim sonunda başarılı olan öğrenciler ise polis memuru olarak göreve başlayacaktır. Sınav takvimi, sınava giriş koşulları ve diğer konulardaki sorular için www.pa.edu.tr adresi ziyaret edilmelidir. Resmi internet sitesinden sınav ile ilgili yeni gelişmeler takip edilmelidir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *