» 
»
 

Lizbon'da selfie çekmek isteyen turist 126 yıllık heykeli devirdi

Portekiz Lizbon'da selfie çekmek isteyen turist Rossio tren istansyonuna tırmanırken 126 yıllık Portekiz Kralı Dom Sebastiao heykelini kazayla devirdi. Turist kaçmaya çalışırken polisler tarafından yakalandı. Lizbon nerededir?

16. yüzyıla ait 126 yıllık Portekiz Kralı Dom Sebastio heykeli selfie çekmeye çalıştığı sırada bir turist tarafından kazayla devrildi ve paramparça oldu. Öz çekim görüntüsü almaya çalışan genç parçalanan heykeli görünce kaçmaya çalıştı. 26 yaşındaki genç adam polisler tarafından yakalandı. Mahkemeye çıkması bekleniyor.1557 - 1578 yıllarında hüküm süren Dom Sebastio haçlı seferinde Müslümanlara karşı savaşırken 24 yaşında hayatını kaybetmiştir. Portekiz'in efsane ismi olan Sebastio heykeli 126 senedir koruma altındaydı. Fakat meraklı bir turistin selfie çekme merakı pahalıya mâl oldu. Parçalanan heykelin onarılabileceği konusunda endişe duyuluyor. 

Genç turistin Neo-Manueline tarzındaki mimarisiyle Rossio tren istasyonundaki 1557 - 1578 seneleri arasında hüküm süren Kral Dom Sebastiao'nun heykeli ile fotoğraf çekinmek isteyen bir gencin kaza ile düşürmesi sonucunda parçalandı. Polislerin durumu fark etmesi ile yakalamaya çalıştığı turist, kaçmaya çalıştı. Güvenlik güçlerinin uğraşları sonucunda yakalanan genc turist ifadesinin ardından mahkemeye çıkartılacak. 126 senelik heykelin paramparça olduğu Lizbon nerededir? Lizbon, Portekiz'e bağlı Büyük Lizbon'un belediyelerinden birisidir. Atlantis Okyanus'una kıyısı olan şehir Tejo Nehri'ndeki haliç üzerine kurulmuştur. Yaklaşık 2.700.000 nüfusa sahiptir. Portekiz'in en zengin bölgelerinden birisidir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *