» 
»
 

Londra'da bir genç bıçakla 1 kişiyi öldürdü 5 kişiyi yaraladı

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Russell Meydanı'nda bir genç bıçakla insanlara saldırdı. Saldırı sonucunda 1 kişi öldü, 5 kişi ise yaralandı. Saldırgan polisin şok tabancası ile etkisiz hale getirilip, gözaltına alındı.

İngiltere'nin Londra eyaletindeli Russell Meydanı'nda korkunç bir olay yaşandı. Genç yaşlardaki bir kişi elindeki bıçakla çevresindeki vatandaşlara saldırdı. İhbarlar üzerine gelen polis ekiplerinin sözlü ikna çabalarına yanıt vermeyen saldırgan, polisin şok tabancası ile etkisiz hale getirildi. Gelen açıklamalara göre 19 yaşındaki bıçaklı saldırganın yaraladığı kişiler için olay yerine gelen acil sağlık ekipleri yaralılara müdahalede bulundu. Yaralılardan 60 yaşındaki bir kadın aldığı bıçak darbeleri ağır yaralandı ve sağlık ekiplerinin müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

Sabah yerel saatle 10:30'da British Museum yakınındaki Russell Meydanı'nda gerçekleşen feci olay sonrasında gen. saldırgan, polisin şok tabancası ile etkisiz hale getirilen bıçaklı saldırgan gözaltına alındı. Saldırganın ptikolojik problemleri olduğu düşünülürken, Londra polisinden gelen açıklamalara göre, saldırganın polis merkezindeki gözaltı süresi devam ediyor. Yaşanan feci olayın herhangi bir terör örgütünün oyunu olup olmadığı araştırılıyor. Saldırganın terör örgütü ile bağlantısının olabileceği ihtimali üzerine soruşturmalar devam ediyor.

Londra Emniyet Müdürü Bernard Hogan-Howe ile Londra'nın Belediye Başkanı Sadık Han, yaptıkları açıklamalarda gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını, olayın terör ile bir bağlantısı olma ihtimalinden dolayı, olası terör saldırılarına karşı kentin sokaklarında artık daha fazla polisin görevlendirileceği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *