» 
»
 

Londra’da Müslümanlık karşıtı bir adam bıçaklı saldırıda bulundu

Londra’nın Forest Hill istasyonunda yaşanan korkunç olayda "Müslüman öldürmek istiyorum" diye bağırarak bıçakla saldırdığı bir kişiyi yaralayan saldırgan yakalandı.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan Forest Hill istasyonunda meydana gelen olayda "Müslüman öldürmek istiyorum", "Suriye'ye geri dön" diye bağırdığı iddia edilen bir kişi istasyonda bulunan platformda bekleyen başörtülü bir yolcuyu tehdit ettikten sonra bir kişiyi yüzünden ve göğsünden yaraladı.

Öğleden sonra gerçekleştiği öğrenilen saldırıda yaralanan kişinin kırk yaşlarında bir erkek olduğu ifade edilirken yaralı ve saldırganın kimliği hakkında henüz açıklama yapılmadı. Saldırganın siyahi olduğu iddia edilirken, görgü tanıklarının ifadelerine rağmen, yetkililer saldırganın terörizmle ilgisi olmadığını açıkladı.

Ülkede müslümanlara yönelik saldırılar hakkında rapor yayımlayan hükümet destekli "Tell Mama" kuruluşunun raporuna göre son 3,5 yılda yüzden fazla cami ve İslan kuruluşu Müslüman karşıtı kişilerin saldırılarına maruz kalmış.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *