» 
»
 

Londra'da yayaların arasına dalan kamyonet 1 ölü 10 yaralı

Londra'da dün cami çıkışı saatinde bir kamyonetin yayaların arasına daldığı belirtildi. Bölgeden gelen ilk bilgilere göre olayda en az 1 kişinin öldüğü 10 kişinin de yaralandığı açkılnadı. Olayla ilgili şüphelinin de yakalandığı açıklandı.

Londra polisinin aktardığı bilgiye göre, İngiltere'nin başkenti Londra'nın kuzeyinde bulunan Finsbury Park bölgesinde bir kamyonetin teravih namazını kılanların camiden çıktığı saatte, cami yakınlarında bulanan yayaları ezdiği iddia edildi. Yaşanan olayda 1 kişinin hayatını kaybettiği 10 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Bölgeden gelen bilgilere göre kamyonet saldırısı sonrasında 10 kişinin yaralandığı açıklandı. Olayın hen ardından bölgeye gelen çok sayıda polis ekibi ve ambulans gönderilirken olayın terör saldırısı olup olmadığı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Görgü tanıklarının iş çıkışı saatinde herkesin evine gitmek için yürürken bir kamyonetin yayalara doğru hareketlendigini ve orada bulunanları ezdigini anlattı. İngiltere polisi şu dakikaya kadar olayın bir terör olayı mi yoksa bir kaza mı olduğu konusunda net bir bilgiye ulaşılamadığını aktardı. Alanın bazı bölgelerinde polisle vatandaşlar arasında da tartışmaların çıktığı bildirildi. Yapılacak resmi bir aciklama beklenirken, camiden çıkış saatinde yaşanmış olması islamofobik bir eylem olabileceği yönünde ihtimalleri artırıyor.

Olay yerine çok sayıda polis ekibi ve ambulans gönderilirken olayın terör saldırısı olup olmadığı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.Görgü tanıklarının iş çıkışı saatinde herkesin evine gittiği dakikalarda bir kamyonetin insanların arasına dogru sürüldüğü ifade ediliyor. İngiltere polisi şu dakikaya kadar olayın bir terör olayı mi yoksa bir kaza mı olduğu konusunda net bir bilgiye ulaşılamadığı aktarılıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *