» 
»
 

Lösemi hastası minik Eren'in tek hayali!

Kayseri'deki 7 yaşındaki lösemi hastası Eren Acar'ın söyledikleri yürek burktu. Minik Eren'in iyileşebilmesi için uygun ilik arayışı sürüyor...

Kayseri'de lösemi tedavisi gören 7 yaşındaki Eren Acar'a geçtiğimiz sene Akut Lenfoblastik Lösemi teşhisi konuldu. Teşhisin ardından tedavileri başlanan Eren'in lösemiden kurtulabilmesi için uygun iliğe ihtiyacı var. 

Eren Acar 2015 senesinin Haziran ayından bu yana yoğun tedavi altında. Haziran ayından bu güne akdar tedavi gören Eren'e, Eylül'de Akut Lenfoblastik Lösemi teşhisi konuldu. Erciyes Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde tedavisini gören Eren'in, bütün günü neredeyse bu hastanede geçiyor. Eren'in bir de ikiz kardeşi var Eymen. İkiz kardeşi ile zaman geçirip, oyun oynayabilmek için gün boyunca eymen'i bekleyen Eren'in tek hayali kardeşi ile beraber okula gidebilmek. Baba Fatih Acar, oğlu Eren için ilik arayışlarına devam etmekte, Facebook'ta "Eren'lere Umut" sayfasını oluşturup lösemi olan tüm çocuklar umut olabilmek için çok çaba sarf ediyor. Sayfasında 10 bin kişiye ulaşan baba Fatih Acar, lösemi çocuklar için kan bağışlarında bulunulması gerektiğine vatandaşları teşfik ediyor.

Lösemi hastalarının umudu olan uygun iliğin bulunabilmesi için daha fazla kan bağışında bulunulmalıdır. Verilen kandaki HLA dokusu analiz ediliyor ve eğer uyarsa, çocuklar için ve farklı ülkelerdeki çocuklar için de bir havuzda toplanıp, kan vericilere dönüşler yapılıyor. İlik nakli, herkesin düşündüğü kadar zor bir işlem değil, yarım saat içerisinde ketiksiz ve dikişsiz bir operasyon ile donörden ilik alınıyor kişi daha sonrasında dinlenip taburcu ediliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *