» 
 

Lufthansa pilotları grevde! 876 uçuş iptal edildi

Almanya’nın ünlü hava yolu şirketi Lufthansa, bünyesinde görev yapan pilotların yaptığı grev nedeni ile yarın yapılması planlanan 876 uçuşu iptal edildiğini bildirdi.

Almanya’nın en çok tercih edilen hava yolu şirketi Lufthansa, pilotların greve gitmesi nedeni ile 24 Kasım için yapılması planlanan 876 uçuşu iptal etti. Bu iptaller nedeniyle yaklaşık 100 bin yolcunun mağdur olacağı düşünülüyor.

Lufthansa hava yolları yetkililerince yapılan açıklamada, Vereinigung Cockpit sendikasına bağlı pilotların greve gitmeleri sebebi ile 24 Kasım tarihinde yapılması planlanan toplam 3 bin uçuştan 876'sının iptal edildiği ifade edildi.

876 uçuşun iptali sebebi ile yaklaşık olarak 100 bin yolcunun etkilenebileceğinin düşünüldüğü ifade edilen açıklamada, Lufthansa grubuna bağlı Eurowings, Air Dolomiti, SWISS, Avusturya Havayolları, Air Dolomiti ve Brüksel Havayolları şirketlerinin grevden etkilenmeyeceği vurgulandı.

Lufthansa hava yolları yetkililerinin bu grev nedeniyle büyük rahatsızlık duyduklarının belirtildiği açıklamada, grevin uçuş iptali yaşayan yolcuları etkilememesi için gerekli çalışmaların sürdüğü ifade edildi. VC, daha önceki açıklamasında, pilotların ücret artışı konusunda Lufthansa ile yaptıkları görüşmelerin başarısızlıkla sonuçlandığını bildirmişti. Luftansa'da pilotlar 2014'den beri 13 kez greve gitti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *