» 
»
 

Lunapark'ta korkunç olay! Genç kızın emniyet kemeri koptu ve...

Eskişehir'de bulunan bir lunaparka hoş vakit geçirmeye giden gençler emniyet kemerlerinin kopması ile dehşet dolu anlar yaşadı. Olayda yaralananlar olurken şans eseri can kaybı yaşanmadı...

Üniversiteleri ile ünlü öğrenciler diyarı Eskişehir'de Yenibağlar Mahallesi İsmet İnönü Caddesi'ndeki lunaparkta yaşanan dehşet verici olayda eğlenceli olduğu kadar tehlikelide olan ‘Crazy Dance’ adlı oyuncağa binen bir genç kız bir anda güvenliği için bağlanan emniyet kemerinin açılması ile yaklaşık 3 metre savrularak kenarlarda bulunan koruma bariyerlerine çarptı. Çarpmanın etkisi ile demir korkuluklar o esnada oyuncağın yanından geçmekte olan C.K. (14), B.P. (16) 'nin üzerlerine devrilerek yaralanmalarına sebep oldu. Gençler lunapark yetkilerinin ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerince yapılan ilk tedavilerinin ardından Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde götürüldü. Hastanede yapılan tetkikleri neticesinde hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirilen gençler tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Kazayı görüntülemek isteyen basın mensuplarının görüntü alması lunaparkta çalışan personel tarafından engellenirken, lunapark'ın işletme sahibi Kaya Kılıç, muhabirlerle konuşarak bu oyuncaklarda rutin kontrollerin aksatılmadan yapılıyor olmasına karşın zaman zaman teknik arızaların oluşabileceğini ifade etti. Polis yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *