» 
»
 

Macaristan buz tuttu! Dondurucu soğuklarda 80 kişi öldü

Macaristan’da sonbaharından aylarından bu güne kadar yaşanan soğuklar neticesinde 80 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yabancı kaynaklardan alınan edinilen bilgiler doğrultusunda, Macaristan’da kurulan Sosyal Forum yöneticisi Endre Simo, Macaristan’da geçtiğimiz 2016 yılının sonbaharından bu yana yaşanan elverişsiz ve soğuk hava şartları sebebi ile bugüne kadar toplam 80 vatandaşın yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Yine Simo tarafından aktarılan bilgilerde, aşırı soğuk nedeniyle yaşamını yitirenlerden 27’si kendi evinde hayatını kaybederken, diğer kişilerin ise kalacak evi olmadığı için sokaklarda hayatlarını devam ettirmek zorunda kalan evsizler olduğunu, elde edilen bu verilerin bir önceki yıla göre iki kat arttığının da altını çizdi.

Endre Simo, maddi imkansızlıkları nedeni ile evlerinde doğalgaz ya da başka bir ısıtıcı yakamayan insanların zor durumda olduğunu, bilhassa yaşlı insanların kalorifer, ya da soba yakacak parasının olmadığını, hükümetin madur durumdaki bu kişilere yardım elini uzatması gerektiğini açıkladı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *