Madame Tussauds müzesi kapıları açılıyor!

Dünyaca ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds'un 21. merkezi, Grand Pera binasında kapılarını Türk ziyaretçilerine açıyor. dünyadan ve Türkiye'den 55 ünlü ismin birebir aynısı balmumu figürler, 28 Kasım Pazartesi gününde ziyaretçileri ile buluşmayı bekliyor.

250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip olan Madame Tussauds'un İstanbul'daki yeni merkezi, dünya ve Türkiye'nin yıldız isimleri ile oluşuyor. 28 Kasım Pazartesi günü ziyaretçilerine kapılarını aralayacak olan Madame Tussauds, açılışın öncesinde balmumu figürlerinin yapım aşamalarını ve merkezin açılış hikâyesini paylaşmak üzere Madame Taussauds'un İstanbul Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner basın toplantısı düzenledi.

Türkiye'den ve dünyadan tarih, bilim, kültür-sanat ve spor alanlarında 55 ünlü ismin balmumu figürleri ile yer aldığı Madame Tussauds'un İstanbul merkezinin her sene 3-4 yeni isimlerle genişletmeyi hedeflediklerini belirten Suner, Madame Tussauds ile müzeciliğe yeni bir perspektif geldiğini dile getirdi.

Müzenin yanı sıra ziyaretçilerin, dünyaca ünlü yıldızların balmumu figürlerine yakından inceleyebileceklerini hatta dokunabileceklerini vurgulayan Sarper Hilmi Suner, balmumu figürleri ile birlikte fotoğraf çekinebilecekleri bir ortamda olacaklarını ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *