» 
»
 

Maden faciasında ölen oğlunun acısına dayanamayan baba vefat etti

Zonguldak'ta üç yıl önce meydana gelen maden faciasından sağ kurtulan oğlunu altı gün önce maden ocağındaki göçükte kaybeden acılı baba Mehmet Sarı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Üç yıl önce 8 işçinin yaşamını yitirdiği Zonguldak'taki maden faciasında ölen oğlu Mustafa Sarı'nın 6 gün önce özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte hayatını kaybetmesine yüreği dayanmayan baba Mehmet Sarı kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan 70 yaşındaki yaşlı adam hayatını kaybetti.

7 Ocak 2013'te 8 işçinin hayatını kaybettiği maden patlamasından 41 yaşındaki oğul Mustafa Sarı sağ kurtulmuştu. Uzun süre inşaat sektöründe çalışan Sarı daha sonra yeniden ailesini geçindirebilmek için özel bir maden ocağında işe başlamıştı. 6 gün önce ise çalıştığı maden ocağında tavanın çökmesi sonucu enkaz altında kalarak hayatını kaybeden Sarı'nın cesedine 9,5 saat sonra ulaşılmış, iki çocuk babası madenci Mustafa Sarı'nın cesedi gözyaşları içinde toprağa verilmişti.

Maden işçisinin babası Mehmet Sarı, oğlunu kaybetmenin üzüntüsüne daha fazla dayanamadı ve dün akşam saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçiren baba Mehmet Sarı, Bülent Ecevit Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavi altında alındı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 70 yaşındaki yaşlı adam bugün hayatını kaybetti. Bir hafta önce oğullarını kaybeden aile babalarını kaybetmenin acısıyla ikinci kez yıkıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *