» 
»
 

Mahchester saldırganının kimliği açıklandı

İngiltere'de bulunan Manchester Arena'daki konser alanında yaşanan olayda 22 kişinin hayatını kaybettiğini, yaklaşık 59 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Polisin, Manchester'daki bir konserin bittiği anlarda yaşanan olayla ilgili yaptığı açıklamada,22 kişinin yaşamını yitirdiğini, 59 kişinin de yaralandığını açıkladı. Manchester bölgesi polisinin yaşanan patlamaiolayı ile ilgili verdiği bilgilerde, kentin kuzey kısmındaki Manchester Arena konser salonunda Amerikal'lı şarkıcı Ariana Grande'nin konserinin bittiğini belirttiği, veda ettiği anda, Türkiye saatiyle 00.35'te patlama yaşandığının bildirilmesi üzerine polisin olay yerine geldiği aktarıldı. Olayın bir terör saldırısı olma sınınyüksek ihtimaller arasında olduğu ifade edildi.

Polisin yaptığı açıklamada, olayın nasıl yaşandığıyla ilgili herhangi bir ayrıntıya yer verilmedi. Açıklamanın devamında, Şu saat itibariyle22 kişinin hayatını kaybettiği doğrulandı. En az 59 kişinin de yaralandığı patlamada polisin farklı bir bilgi alınmadığı takdirde bu olayı terör olayı olarak ele alacağı bilgisi alındı.
Şu an elde edilen bilgilere göre,  terör olayı olarak soruşturulduğuna dikkati çeken Manchester Emniyet Müdürü Ian Hopkins, İngiltere’nin terörle mücadele polis merkezi ileilgili istihbarat servisinin birlikte çalışarak soruşturmanın sürdürüldüğünü sözlerine ekledi


Manchester Emniyet Müdürü Ian Hopkins, Manchester Emniyet Müdürlüğü önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada olayla ilgili bilgi verdi. Hopkins, konserin son anlarında yaşanan patlamanın etkisiyle 22 kişinin hayatını kaybettiğini resmi rakamlar olarak açıklarken, 59 civarındaki yaralının kentin 6 büyük hastanesinde tedavi altına alındığını söyledi.

İngiltere Başbakanı May, patlamaları, dehşete düşüren bir terör eylemi olarak adlandırırken, patlamaların intihar saldırısı olabileceği yönünde bilgilerin yetkililer arafından belirtildiği de gelen haberler arasında.

Saldırganın 23 yaşındaki Salman Abedi olduğu belirtildi.Manchester polisinin az önce yaptığı açıklamada,"Dün gece Manchester Arena'da meydana gelen olayla ilgili olarak,  23 yaşında bir adamın gözaltına alındığını doğruluyoruz," ifadesini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *