» 
»
 

Mahmutbey gişelerinde serbest geçiş sistemi başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Mahmutbey gişelerindeki trafik yoğunluğunu yüzde 30 azaltması betahmin edilen serbest geçiş sisteminin 20 Kasım'da faaliyete geçeceğini belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın, Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nin inşaat alanında incelemelerde bulunduktan sonra gazetecilere açıklamada bulundu. Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve onun bağlantısında olan otoyolu açtıktan sonra Mahmutbey'de ciddi bir trafik sıkışıklığı meydana geldiğin ve İstanbulluların bu durumdan muzdarip olduğunu ifade etti.

Kasım sonu ve Aralık ayı başına kadar Mahmutbey gişelerine serbest geçiş sistemini getirerek, bu yoğun trafiği yüzde 30 civarında rahatlatacakları sözünü verdi. 20 Kasım günü, bir hafta sonra, Mahmutbey gişelerini serbest geçiş sistemine kavuşturarak bu gişeleri ortadan kaldıracaklarını dile getirdi. Öte yandan Karayolları Genel Müdürlüğü, PTT Genel Müdürlüğü ve ekiplerin İstanbulluların muzdarip oldukları problemleri çözmek için olağanüstü bir çalışmanın yapıldığını söyledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *