Farkonda
Farkonda
» 
»
 

Mahrem imamlar oldukları ileri sürülen 60 kişi tutuklandı

FETÖ darbe girişimi soruşturması kapsamında ortaya çıkarılan ve “mahrem imamlar” oldukları ileri sürülen 72 şüpheliden 60’ı tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 112 kişi hakkında Akıncı 4. Ana Jet Üssünde görevli teğmenlerin verdiği ifadeler doğrultusunda gözaltı kararı verdi. İl Emniyet Müdürlüğü’nün gözaltına aldığı 72 şüpheli savcılıktaki sorguları sonrasında mahkemeye çıkarıldı. Mahkemenin verdiği karara göre 60 şüpheli tutuklanırken 12’si ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüpheli 40 kişi firari olarak aranıyor.

60 zanlının FETÖ yapılanması içerisinde “mahrem imam” olarak adlandırıldıkları ve örgütün güvenlik bürokrasisinden sorumlu oldukları belirtilirken, MİT personeli, asker ve polislerin örgüt çıkarları doğrultusunda hareket etmeleri yönünde bu “imamlar”ın faaliyet gösterdiği belirlendi.

Harp okulları, siyasal bilgiler ve hukuk fakülteleri ile Polis Akademisi mezunlarının FETÖ amaçları doğrultusunda bürokraside yönlendirdikleri bildirilen “mahrem imamlar” arasında öğretmen, hakim, savcı, mühendis, Sayıştay denetçisi, komiser ve MİT personelinin bulunduğu da belirtildi. Hücre tipi örgütlendikleri belirtilen zanlıların “Bylock” uygulamasını da kullandıkları bilgisi yer aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *