Mahsun'un Vezir Parmağı filmine tepki yağıyor

İslam'la bağdaşmadığı öne sürülen, Mahsun Kırmızıgül'ün Vezir Parmağı filminin 25 Ocak tarihinde yayına girmemesi ve kaldırılması için başlatılan kampanyayı kısa sürede 43 bin kişi imzaladı.

Ünlü yönetmen, senarist ve pop şarkıcı Mahsun Kırmızıgül'ün yeni filmi Vezir Parmağı'na olan tepkiler çığ gibi büyüyor. Filmin yayına girmemesi ve kaldırılması için change.org sitesinden düzenlenen kampanyayı on binlerce kişi imzaladı. Sosyal medyada da olayın duyurulmasının ardından kısa sürede kampanyayı 43 bin kişi imzaladı.

İçeriğinde şalvarlıları, cübbelileri, çarşaflı hanımların iğrenç gösterildiği, insanların kötü tanıtıldığı belirtilerek dine saldırıda bulunulduğu belirtliyor. "Mahsun Kırmızıgül'ü kınıyorum. Vezir Parmağı isimli filmin kalkmasını istiyorum" ifadelerinin yer aldığı kampanyanın ilgilileri RTÜK ve BİMER olarak belirlendi.

Vezir Parmağı filminin başroldeki Mahsun Kırmızıgül'e Ali Sürmeli, Peker Açıkelın, Selim Bayraktar, Orçun Kaptan, Rana Cabbar, Levent Sülün, Metin Yıldız, Altan Erkekli, Talât Bulut, Cihat Tamer, Muhammed Cangören, Nuri Alço, Hayrettin Karaoğuz, Gülben Ergen, Yasemin Yalçın, Derya Şensoy, Ece Uslu, Meral Çetinkaya, Güner Özkul, Aydan Burhan, Fatoş Seymen, Defne Yalnız ve Suna Selen'den oluşan oldukça kalabalık ve usta isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu eşlik ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *