» 
»
 

Makao'da anne olan panda ikiz doğurdu

Çin'de özel yönetim bölgesi olarak bilinen Makao'da, Kai Kai'nin partneri Xinxin adındaki dünyalar sevimlisi panda, anne oldu. Xinxin, Makao'nın ilk kez ikiz doğum yapan pandası olarak gözler önüne geldi.

Çin'in özel yönetim bölgesi olan Makao'dan aldığımız doğum haberi herkesi mutlu etti. Xinxin adında ki bir pandanın ikiz doğurduğu ve bu ikiz panda yavrularının Makao’da bir ilk olduğu belirtildi. Özel bölge olan Makao’da Coloane adındaki bir ada da bulunan Dev panda merkezinde geçtiğimiz Xinxin adında sevimli pandanın anne olduğunu ve doğum sırasında bir değil tam 2 tane yavru panda dünyaya getirdiği açıklandı. 

Xinxin’in ilk doğumu yaptığı saat 15.45, ikinci doğumun gerçekleştiği saat ise 16.27’de olduğu kayıtlandı. İkizlerden ilk doğan yavrunun ağırlığı, 135 gram ikinci yavrunun ise 53,8 gram olarak dünyaya geldiği açıklandı. Makao Sivili ve Belediye İşleri Bürosunun yapmış olduğu basın açıklamasında, anne Xinxin ve ikizlerden ilk doğan yavrunun sağlık durumu gayet iyi fakat ikinci doğan yavrunun düşük kilosundan dolayı yoğun bakıma alınmasına ihtiyaç duyulduğunu açıkladı.

Henüz yeni doğdukları için cinsiyetleri belli olmayan yavruların 24 saat boyunca tedbir amaçlı gözetim altında tutulduğunu ifade etti. Nesilleri tehlikede olan özel Coloane adasındaki Panda merkezine mutluluk veren Xinxin’in doğumunun Makao’da bir ilke imza attığına ulaşıldı. Xinxinin partneri olan Kai Kai Çin'in özel yönetim bölgesi olan Makao’ya hediye edilmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *