» 
»
 

Makedonya'da aşırı yağışlar can aldı: En az 20 kişi hayatını kaybetti

Makedonya'nın başkenti Üsküp'te aşırı yağışların gece boyunca etkisini daha da artırması ile birlikte sel felaketi meydana geldi. Selde en az 20 kişi hayatını kaybetti.

Makedonya sel felaketine teslim oldu. Başkent Üsküp'te yoğunluk gösteren yağışların şiddetinin gece boyunca da etkisini artarak devam etmesi ile sel meydana geldi. Makedonya yetkililerinden gelen açıklamalara göre, pazar günü yerel saat sabah 08:30 sıralarında çoğu kişinin cesedi bulunurken, altı kişinin ise kayıp olduğu öğrenildi. Selde en az 20 kişi ise yaşamını yitirdi. Kayıp kişiler için arama faaliyetlerinin devam ettiği açıklandı.

Makedonya'nın başkenti Üsküpte günlerdir etkili olan yağışların şiddetini artırması ile metrekareye 93 litre yağış düştüğü belirtildi. İçişleri Bakanlığı'ndan gelen açıklamalar doğrultusunda, sağanak yağışların Üsküp'te yoğun olarak görüldüğü ve 20 kişinin sel felaketinden dolayı hayatını kaybettiği, 22 kişinin yaralandığı ve 6 kişinin ise halâ kayıp olduğu bildirildi.

Hayatını kaybedenlerin bir kısmının araçları içerisinde mahsur kalıp, boğularak can verdikleri açıklandı. Sel felaketinin ardından arama kurtarma ekiplerinin durmaksızın çalışmalara devam ettiği, yağışlardan dolayı heyelanın meydana geldiği, çok sayıda ev, iş yerlerinin zarar gördüğü ve çok sayıda kişinin ise sel sularına kapılarak hayatını kaybettiği söylendi. Yaşanan feci olayın ardından Üsküp Belediye konseyinin öğleden sonra yoğun yağışlardan dolayı olağanüstü olarak toplandığı bilgisi alındı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *