» 
»
 

Makedonya'ya yardım eli Marmara'dan uzandı

Sel felaketi ile mücadele eden Makedonya'ya, Marmara Belediyeler Birliği ve Türk Kızılayı 5 TIR yardım malzemesi göndererek yardım elini uzattı.

Makedonya Üsküp'te meydana gelen sel fekaletinin ardından MBB (Marmara Belediyeler Birliği) ve Türk Kızılayı Makedonya'daki afet bölgelerine yardım TIR'larını gönderdi. Yardım kampanyası için MBB ve Türk Kızılayı ile iş birliği içerisinde düzenlenen yardım kampanyası için gıda malzemelesi ve hijyen malzemesi dolu 5 TIR Türk Kızılay'ından Makedonya Üsküp'e gönderildi. TIR'ları Marmara Belediyeler Birliği Başvekili ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Tunç ve Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün birlikte uğurladı.

Çağrıcı, kardeşliğin sınır tanımayacağı sözünün tam da bu kampanya ile karşılık bulduğunu belirtti. El birliği ile sadece bu kampanya için değil gerek yurt içi gerek yurt dışı birçok organizasyonlarda destek olduklarını dile getirdi. İsmail Hakkı Tunç'un daha öncesinde felaket bölgesine gidip tespitler yaptığını ve tespitler sonrasında gıda, hijyen ve temizlik malzemelerinin hazırlanıp TIR'larla gönderildiğini ifade etti.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Tunç, Makedonya Üsküp'teki felaket hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Üsküp'te yaklaşık olarak 3 bin 500 hane olduğunu ve bu evlerde hasar tespit çalışmalarının Makedonyalı yetkililer tarafından sağlanmasının ardından kampanyada birikenleri de birleştirerek toplamda 11 TIR yardım malzemelesini bölgeye ulaştırmış olacaklarını dile getirdi.

İnsanların yaşam alanlarının temizlenmesinin ardından geriye eşyalarının kalmayacağını ve bu konuda da sıkıntı çekeceklerini düşünerek kampanyanın bundan sonraki aşamalarında sayın başkanlarına arzda bulunarak, Türkiye'nin beyaz eşyaya yönelik kampanya yapmasında fayda olduğunu belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *