» 
»
 

Malatya'da havai fişek deposunda dehşet verici patlama!

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yavuz Selim Mahallesi Karagöz bölgesinde yaşanan korkunç patlamanın ardından itfaiye ekipleri meydana gelen yangını önleme ve patlama bölgesini soğutma çalışmaları yaparken polis olayla ilgili soruşturma başlattı!

Malatya'da uzun süredir kullanıma kapatılmış olan eski bir havai fişek deposunun atıklarının bulunduğu alanda bilinmeyen bir sebepten dolayı patlama meydana geldi. Olayda hiçbir can kaybı yaşanmazken patlamanın sebep olduğu yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yavuz Selim Mahallesi Karagöz bölgesinde boş bir arazide bulunan eski ve kullanılmayan bir havai fişek deposunun atıklarının depolandığını barakada meydana gelen patlama çevre bölgelerden duyuldu. Patlamanın sebep olduğu yangını söndürmek için gelen itfaiye ekipleri ile birlikte ambulans da sevk edildi, polis ekipleri güvenlik önlemleri aldı.

Barakada çıkan yangın kısa sürede itfaiye ekipleri tarafından uğraşlar sonucunda kontrol altına alınırken patlama sırasında bölgede kimsenin olmadığı ve hiçbir şekilde can kaybı olmadığı öğrenildi. Patlamanın yaşandığı yerde 3 yıl önce havai fişek üretimi için kullanılan deponun olduğu öğrenildikten sonra itfaiye ekipleri patlama sonrasında alanda soğutma çalışmaları yaptı. İtfaiye Daire Başkanı Hanifi Acar da olay yerine gelerek bilgi aldı. Korkunç patlama ile ilgili konuşan Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Ramazan Yavuz, meydana gelen patlamanın sesi üzerine bölgeye geldiklerini belirterek olayın yaşandığı alanın uzun süre önce havai fişek üretimi için kullanılan bir yer olduğunu belirtti. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *