» 
 

Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan trafik cezası müjdesi!

Ağbal, FETÖ’nün darbe girişimi sonrasında yeniden yapılanma düzenlemesi kapsamında trafik cezalarında da düzenlemeler yapılacağının haberini verdi. Türkiye’de 4 milyon 250 bin vatandaşın 6 milyar 250 bin civarında trafik cezası borcunun olduğunu bunların da yapılandırılacağını bildirdi.

Katıldığı Tv programında kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan Maliye Bakanı Naci Ağbal, Fethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından devletin OHAL kararı alması ile birlikte vatandaşların rutin hayatlarını sürdürmelerini sağlayacak gerekli önlemlerin alındığını ve ekonominin ise her geçen saatte daha da normalleştiğini vurguladı.

Söz konusu olan FETÖ’nün darbe girişiminin ekonomide de bir takım yansımaları olduğunu söyleyen Ağbal, bu konu için ilk andan itibaren koordinasyon içinde tüm kurumların gerekli tedbirleri aldığını ve kimsenin endişe duymaması gerektiğini belirtti. Yeniden yapılanma düzenlemesi kapsamına 4 milyon 250 bin vatandaşın yaklaşık 6 milyar 250 bin civarında trafik cezası borcu olduğunu da atlamayarak bu konuda da yapılanmaya gidileceğini ifade etti.

Bu düzenlemelerin Cuma günü TBBMM Genel Kurulu’nun gündeminde olmasının planlandığını, söz konusu teklifte trafik para cezalarının da düzenleme kapsamına alınacağını, bu kapsamdaki yaklaşık 6 milyar 250 bin TL’lik cezalar konusunda da yapılandırmaya gidilebileceğini söyledi.

Ağbal, ayrıca yapılan düzenlemeler kapsamında zarar görmüş tüm kamu binalarının bütün yaralarının sarılacağını, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü binası için İçişleri Bakanı ile gerekli görüşmelerin yapıldığını, Milli Piyango Genel Müdürlüğüne yapılan iki binaya Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün taşınacağının da bilgisini verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *