Maliye Bakanlığı hazine avukatı alacak

Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında yer alan muhakemat müdürlükleri ve Hazine avukatlarında çalıştırılmak üzere sınavla Maliye Bakanlığına 100 Hazine avukatı istihdam edilecek.

Maliye Bakanlığı Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında yer alan muhakemat müdürlükleri, Hazine avukatlıklarında çalıştırılmak üzere sınavla 100 Hazine avukatı istihdam edilecek. Maliye Bakanlığının Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, Hanize avukatı alımı için giriş sınavına, Kamu Personeli Seçme Sınavı B Grubu kadrolar için yapılan 22 Mayıs 2016 tarihli Kamu Persenoli Seçme Sınavından KPSSP^puan türünden 70 veya üzeri puan almış olan adaylar başvurabilecek.

Giriş sınavının yazılı olan bölümü 19 Şubat tarihinde Ankara'da gerçekleştirebilecek. Yazılı sınavda başarılı olanlara sözlü sınavın yeri, saati ve gününe ilişkin yazı, sınav tarihinden en az 20 gün önce gönderilecek. Hanize avukatı alımı sınavı için başvurular, Maliye Bakanlığı ile Başhukuk Müşavirliği ve Muhakemat Genel Müdürlüğü internet sayfalarında yer alan başvuru formu ile elden veya posta yoluyla yapılabilecek. Başvurular 9 Ocak'ta başlayıp, 20 Ocak tarihinde sonra erecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *