» 
»
 

Maltepe'de istinat duvarı çöktü: 7 katlı bina boşaltıldı

Maltepe'de bir inşaatın temel kazma çalışmaları esnasında istinat duvarında çökme meydana geldi. Çöken duvar ile birlikte yol kenarında park halinde bulunan bir araç da kazının yapıldığı alana düştü. Çökmeden dolayı tedbir amaçlı yan tarafta bulunan 7 katlı bina boşaltıldı.

İstanbul Maltepe'de bir inşaatta göçük meydana gelmesinden dolayı 7 katı bina tedbir amaçlı boşaltıldı. Olaydan alınan bilgilere göre Maltepe Altıntepe Mahallesi Alipaşa Sokak'ta saat 11.00 sularında bir inşaatın temel kazı çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. İstinat duvarı kepçenin üzerine çöktü.

Çökmenin meydana geldiği alandaki park halinde duran otomobil de inşaat alanına düştü. Toprak kayması ve istinat duvarının yılması ile birlikte çalışma yapan kepçe de torak altına kaldı. Ancak kepçe kabininin toprağın altında kalmaması nedeni ile kepçe operatörü kazayı yara almadan atlattı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı. Maltepe Belediyesi'ne bağlı AKUT ekipleri ise kazanın gerçekleştiği alanda incelemelerde bulundu. İstinat duvarının çökmesi nedeniyle, inşaat alanının yanında yer alan 7 katlı bina ise önlem amaçlı boşaltıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *