» 
»
 

Mamak’taki 28. Mekanize Piyade Tugayı Çankırı’ya taşınıyor

15 Temmuz sonrasında askeri birliklerin yeniden yapılandırılması sürecinde 28. Mekanize Piyade Tugayı’nın Çankırı’ya taşınacağı bildirildi.

Yazılı bir açıklama yapan Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, gündemde olan Ankara’daki bazı birliklerin küçük illere taşınması yönündeki Başbakan Binali Yıldırım’ın sözlerine işaret ederek Mamak’ta bulunan 28. Mekanize Piyade Tugayı’nın Çankırı’ya taşınacağını bildirdi. Filiz, Ankara’nın sınır illeri olan Kırıkkale, Kırşehir, Çorum ve Karabük’ün bu talepleri kampanyaya dönüştürdüğünü ve çalışmaların sessiz ve istikrarlı bir şekilde sürdürüldüğünü aktardı.

Filiz, Konuyu değerlendiren Milli Savunma Bakanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın değerlendirmesi sonucunda Ankara Mamak’taki 28. Mekanize Piyade Tugayı ve buna bağlı iki mekanize piyade taburu ile bir topçu bölüğü ve bağlı birliklerin Çankırı’ya taşınacağını açıkladı. Ayrıca iki binin üzerinde personel ve 500’ün üzerinde askeri aracın Çankırı’ya taşınma sürecinin önümüzdeki günlerde başlayacağını belirten Filiz, taşınma işleminin yıl sonunda tamamlanacağının öngörüldüğünü kaydetti.

Bu durumun bir tesadüf olmadığını belirten Ak Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çankırı’nın geçmişten bugüne kadar ve son olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde en çok şehit veren illerden biri olduğuna değindi ve “Bu kent, vatanına, bayrağına, devletine ve milletine bağlılığı ile daima dik duruş sergilemiş bir şehirdir. İlimize taşınacak olan askeri birliğimizi de aynı duruş ile bağrına basacaktır. Birliğin taşınıyor olması, kentin ticaretine de önemli katkılar sağlayacaktır. Çankırı'ya bu önemli hizmet hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *