» 
»
 

Manganez deposu Ananas suyu ile vücuttaki fazla yağlardan kurtulun

İçeriğinde bulunan bol miktarda su, demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, A vitamini, B ve C gibi vitaminler sayesinde zayıflamaya büyük katkısı bulunan Ananas ile fazla kilolardan kurtulmak mümkün işte detaylar…

Ananasın sıcak iklimlerde yetişen tropikal bir bitki olduğunu ifade eden Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, bu özel meyvenin içerisinde bol miktarda demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, A vitamini, B ve C vitaminleri bulunduğunu belirtti. Pürüzsüz bir cilt, güçlü tırnak ve saçlar, sağlıklı gözler için ananas mutlaka ananas yenmesi gerektiğini belirten Enç, ananasın içerisindeki protein sindiren ve zayıflamaya yardımcı enzim olan bromelain sayesinde sindirimi kolaylaştırdığını kaydetti.

Vücut için gerekli vitamin ve minerallerle benmiş olan bu meyvenin asıl sırrının suyunda saklandığını açıklayan Enç, ananas suyunun vücuttaki yağları eriterek zayıflamaya yardımcı bir etkisi olduğunu belirtti. Bu özelliğinden dolayı sağlıklı bir diyet meyvesi olan ananasın her gün tüketilmesi gerektiğine de değinen uzmanımız ananasın et sindirimin de de yardımcı bir meyve olduğunu ifade etti.

Öte yandan ananastaki protein mayası, yemeklerdeki proteinlerin çözülmesini sağlayarak mide ve bağırsakları hareketlendirdiğini anlatan uzmanımız, içeriğinde bulunan B vitamininin de cildi etkili bir şekilde nemlendirip, saçı parlattığını belirtti. Ananasın vücutta yağ birikimini önlediği. İdrar söktürücü özelliği gibi konulara da değinen Erç bu sayede vücuttaki toksinlerde atılmış olur şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *