» 
»
 

Manisa Kırkağaç'ta 64 asker hastaneye sevk edildi

Manisa'nın Kırkağaç ilçesine bağlı 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda akşam yemekten sonra rahatsızlanan 64 asker gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

Manisa'nın Kırkağaç ilçesine bağlı 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda akşam yemekten sonra rahatsızlanan 64 asker, gıda zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldı.

Bugün akşam yemeğinde et kavurma, pilav, çorba, salata yiyen ve ayran içen askerlerde, karın ağrısı şikayeti görüdü. Birlikte görev alan yetkili askerlerin ihbarı etmesi üzerine, askeriyeye çok sayıda ambulans sevk edildiği bildirildi. Komando Eğitim Alayı'nda bulunan askerlerden 51'inin Kırkağaç Devlet Hastanesi'ne, 13'ünün ise Soma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı, tedavi altına alınan askerlerin yedikleri yemekten zehirlendikleri belirlendi. Serum tedavisine başlanan askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu bilgisi alındı.

Manisa Kırkağaç Kaymakamı Cengizhan Yılmaz  İlçe Devlet Hastanesi'nde tedaviye alınan askerleri ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Geçtiğimiz günlerde, Manisa'da bulunan 1. Piyade Er Eğitim Tugayı Komutanlığı'nda bir askerin rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasının ardından, yaşanan zehirlenme olayından 1046 askerin etkilenmiş, bir asker hayatını kaybetmiş ve yüzlerce asker hastaneye kaldırılmıştı 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *