» 
»
 

Manisa’da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Son dakika... Manisa'da 4.2 büyüklüğünde deprem meydana geldiği açıklandı. Deprem İzmir ve Balıkesir’de de hissedildi.

Alınan bilgilere göre Manisa'da 4.2 şiddetinde deprem yaşandı. Korku ve paniğe neden olan İzmir ve Balıkesir’de de hissedildi. Saat 14.23 sularında Saruhanlı ilçesinde meydana gelen depremin yerin 8.3 kilometre derinliğinde yaşadığı öğrenildi. Öte yandan 14.24 sularında meydana gelen 2. depremde Şehzadeler ilçesinde yerin 7 kilometre derinliğinde 3.1 şiddetinde deprem meydana geldi.

DEPREM BÖLGEDE PANİĞE DENEN OLDU

Manisa merkeze bağlı Saruhanlı ilçesinde yaşanan 4.2 şiddetinde olduğu öğrenilen deprem bölgede kısa süreli panik ve korku yaşanmasına neden oldu. Deprem İzmir ve Balıkesir başta olmak üzere birçok ilçede de hissedildi.

Öte yandan kentte Pazartesi günü de deprem meydana gelmiş, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yaşanan deprem hakkında açıklamada bulunmuştu. Açıklamaya göre, saat 08.25 sularında meydana gelen depremin merkez üssünü Şehzadeler İlçesi olarak açıkladı. Yerin 6.93 kilometre altında meydana gelen deprem, Manisa ve çevre ilçelerden hafif şekilde hissedilirken herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *