» 
»
 

Manisa'da FETÖ soruşturması: 455 memur tutuklandı

Manisa'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından FETÖ/PYD soruşturması kapsamında tutuklanarak ceza evine gönderilen kamu personeli sayısının 455'e yükseldiği belirlendi.

Manisa'da FETÖ/PYD soruşturması kapsamında tutukalanan personel sayısının 455'e yükseldiği açıklandı. Bin 643 memurun görevlerinden ihraç edildiği, Manisa'da 855 memur hakkında ise görevden uzaklaştırma kararı verildiği açıklandı.

Manisa Valiliği'nden gelen açıklamaya göre, 15 Temmuz darbe girişiminin sonrasında haklarında idari ve adli işlem yapılan kamu personeli sayısı bildirildi. KHK ve HSYK kararı ile Manisa'da bin 643 kamu personelinin memuriyetten ihraç edildiği, 89 ayrı kamu kurum ve kuruluşundan 855 kamu personelinin de açığa alındığı belirtildi. Yapılan açıklamada gözaltına alındıktan sonra mahkemeye çıkarılan 834 kamu görevlisinin 455'inin tutuklanarak cezaevine gönderildiği söylendi. 288 kamu personelinin ise adli kontrol şartı ile 91'inin ise serbest bırakıldığı bilgisi alındı. Yürütülen soruştuam kapsamında Manisa'da 46 memurun da gözaltında sorgusunun devam ettiği açıklandıç

Diğer illerde yürütülen soruşturma kapsamında Manisa'da 8 kamu görevlisinin başka illere teslim edildiği, 36 sözleşmeli personelin de sözleşmelerinin feshedildiği açıklandı. 84 kamu personeli hakkındaki idari soruşturmanın ise sürdürüldüğü belirtilerek, 7 memurun da emekliye ayrıldığı açıklandı.

Açığa alınmaların ardından haklarında yürütülen idari soruşturma sonucunda Fetullahçı Terör Örgütü ile bir bağlantısı olmadığı tespit edilen 148 kamu görevlsiinin görevlerine iade edildiği bildirilen açıklamada, 2 bin 203 kamu görevlisi ile yakınının da pasaportlarının iptal edildiği bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *