» 
»
 

Manisa'da kaybolan 2.5 yaşındaki Irmak Kupal bulundu mu?

Manisa’da evlerinin önünde oynarken kaybolan, daha sonra Müge Anlı ile Tatlı sert programında katil zanlısı Himmet Aktürk’ün itirafı üzerine cansız bedeni aranmaya başlanan küçük Irmak’ın ayakkabısından sonra cansız bedeni de bulundu. Ayrıntılar haberimizde…

14 Ekim günü Manisa Alaşehir’de bulunan evlerinin önünde oynarken birden bire ortadan kaybolan 3,5 yaşındaki Irmak Kupal, ailesinin başvurusu üzerine aranmaya başlandı. Öte yandan baba Müge Anlı’ya başvurarak kızlarının bulunması için yardım istedi. Araştırmalar neticesinde ailenin komşusu Himmet Aktürk yayına alınarak bilgisine başvurulmuştu.

Müge Anlı ve ekibi Aktürk’ün hiç konuşulmuş olmamasına rağmen pembe bir battaniyeden bahsetmeye başlaması üzerine şüphelenerek yayında çeşitli sorularla kafasının karışmasını sağladı. Kendisine yöneltilen sorulara verdiği her cevapla kendini ele vermeye başlayan Aktürk, reklam arasında Anlı ve Rahmi beyle özel görüşmek istediğini söyleyerek suçunu itiraf edip, çocuğu defnettiği yer için yer gösterme yaptı.

Öte yandan Himmet Aktürk’ün evinde yapılan aramalarda; küçük kıza ait olduğu anlaşılan saç kılı ve kan izlerinin bulunmuş, bulunan kan ve saç teli DNA’ları Irmak’ın annesinden alınan örneklerle örtüştü. Toplanan delil ve itiraf ışığında Aktürk adliyeye sevk edilerek orada tutuklanmasına karar verildi. Araştırmalar sırasında ilçedeki bulunan bir iş yerinin güvenlik kamera kayıtlarında, katil zanlısının küçük kızın cesedini içerisine koyduğu çuvalı çöp konteynerine atıp, 4 saat sonra ise gelip aldığı görüntülere rastlandı. 

 Araştırmaları devam ederken itirafın gelmesi ile harekete geçen polis ekipleri küçük kızın naaşını Aktürk’ün gösterdiği alanda eğitimli köpek ve iş makinaları yardımı ile aramaya başladı. Aramalar esnasında Irmak’ın ayakkabısına ulaşıldı ancak nedenini bulma çalışmaları ile ilgili sonuca ulaşılamamıştı. Son gelen bilgilere göre ise Irmak Kupal yapılan kazılar sonucunda bulundu.

Himmet Aktürk'ün gösterdiği yerden 500 metre uzaklıkta

Canlı yayın arasında cinayeti işlediğini itiraf eden Himmet Aktürk Müge Anlı ve ekibine sokakları gösteren uygulama üzerinden Irmak'ı gömdüğü yeri yaklaşık 2 saat süren bir görüşme sonucunda göstermişti. Ancak Aktürk'ün gömdüğünü söylediği yerde günlerdir yapılan aramalara rağmen küçük çocuğun bedenine ulaşılamamıştı. Bugün gelen son dakika bilgilerine göre Irmak Kupal'ın cansız bedenine ulaşıldı. Aktürk itirafında küçük kızı eliyle kazarak defnettiğini anlatmış olması ve bahsi geçen sarı ev ve tavuk çiftliği civarında arama yapılması nedeniyle bir türlü sonuca ulaşılamazken, arama noktasının genişletilmesi ve kazma işleminin daha derin yapılmaya başlanması sonucu küçük kızın cansız bedeni, Aktürk'ün bahsettiği yerden yaklaşık 500 metre daha ileride bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *