» 
»
 

Manisa'da yapılan TOKİ çekilişinde gözyaşları sel oldu

TOKİ'nin yeni dönem vizyonundaki ilk projesi olan Yunuskent Konutlarının ilk etabında kura çekilişinde nefesler tutuldu. Seneler sonra ev sahibi olacakları için gözyaşlarını tutamayan vatandaşlar mutluluktan ağladıklarını dile getirdiler.

Manisalılar senelerdir heyecanla toplu konut projelerini beklemekteydiler. Yeni dönem vizyon projesi olan Yunuskent'in ilk etabının kura çekilişi tamamlandı. Tam 1.101 konutun kura çekilişine binlerce kişi katıldı. Nefeslerini tutup, heyecanla kura çekilişinde isimlerinin okunmasını bekleyen vatandaşlar, isimleri okunduğunda göz yaşlarına hakim olamadılar.

Manisa'daki konut sorununa Belediye'nin 5.500 konutluk Akgedik'deki Yunuskent Projesi bin yüz bir konutluk ilk etabının ilk kura çekilişi gerçekleşti. 869, 2+1 daire için toplamda 4 bin 160 kişi başvurdu. 200, 3+1 daire için de 4 bin 42 kişi başvuruda bulundu. Yani toplamda 1.101 konut için 8.202 kişi başvurmuş oldu. Kura çekilişi Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Yapılan çekilişe AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkanvekili Ali Özyiğit, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, çok sayıda daire müdürleri, vatandaşlar ve partililer de katıldı. Spor salonuna sığmayan vatandaşlar  dışarıya kurulmuş olan dev ekrandan kurayı takip ettiler.

Kura çekilişi sonrasında ev sahibi olacak olan vatandaşlar, kurada ismi çıkanlar, sevinçten göz yaşlarına hakim olamadılar. İsimlerin açıklanmasının ardından mehter takımı konser verdi. Daha sonrasında 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklâl Marşı okundu. Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, yapılacak 2. etapta toplamda 2.500 konut inşa edileceğini ve 5 sene içerisinde herkesi ev sahibi yapacaklarının müjdesini verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *