» 
»
 

Manisa'da yeni bir şiddetli deprem oldu Tam 207 artçı deprem yaşandı

Merkez üssü Manisa Saruhanlı olan 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi Dün yaşanan 5.1'lik depremden bu saate kadar toplam 207 artçının da yaşandığı açıklandı.

Saat 14.04'te merkez üssü Manisa ilinin Saruhanlı ilçesi olan 4.9 büyüklüğündeki deprem yerin 8.9 kilometre altında gerçekleşti. Deprem dün olduğu gibi yine Aydın ilinde çok hissedilirken izmir de de depremin hissedildiği ilçeler olduğu belirtiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünün sitesinde depremin ilk şiddeti 4.7 olarak açıklandıktan sonra revize edilerek 4.9 olarak belirtildi.  Şiddetli depremden sonra az önce de aynı yerde 3.4 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. 

Manisa'nın Gölmarmara ve Saruhanlı ilçelerinde, evleri hasar gören ve geceden beri yaşanan artçı sarsıntılar sebebiyle korkanlar,için, Manisa İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından bölgede çadırlar kuruldu. Prof. Dr. Ahmet Ercan artçı yaptığı açıklamada, sarsıntıların en az 15 gün sürmesinin beklendiğini ifade etti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü internet sitesinden alınan bilgilere göre merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi depremin şideeti ilk açıklamada 4.9 olarak belirtildi. Yerin 8.9 kilometre altında olduğu belitilen deprem çevre illerde de hissedildi.

Kandilli Rasathanesi internet sitesinden alınan bilgilere göre, Manisa Gölmarmara'da dün yaşanan 5.1'ik şiddetli depremin ardından bu saate kadar toplam 207 artçı deprem daha yaşandı.

Gölmarmara Kaymakamı Zeyit Şener, şu ana kadar Tiyenli Mahallesi'nde 32 çadır kurulduğunu belirterek, Saruhanlı ve Gölmarmara ilçelerinde dünden bu yana deprem fırtınası yaşanıyor dedi. Şener, yaralı veya bir can kaybının olmadığını ancak köy tipi 16 evde hasar oluştuğunu ifade etti. Hasar yaşanan evlerde oturanlara ivedi olarak çadırlar kurulduğu, devamında 16 çadır talebinde bulunan vatandaşların olduğu bildiriliyor. Kaymakamlıkta görevli personelin ve mühendislerin mahallemize geldiğini, hasarlı olan evleri tek tek kontrol ederek rapor tutacaklarını söyleyen Gölmarmara kaymakamı Şener. Evler kontrol edildikten sonra çadır talepleri de karşılanacak. Vatandaşlarımızın korkmamalarını ve hasarlı olan evlerine girmemelerini istiyoruz" dediği öğrenildi.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *